ייעוץ והדרכה
שירותים
פרופיל
מאמרים
מידע מקצועי
ניוזלטר
מעוניין לפתוח עסק בענף ההסעדה? פנה אלינו ליעוץ   ניוזלטר ענף המלונאות בישראל - גיליון מס' 33 נוהל "גילוי מרצון" חדש ועדכני      העלאת סכומי שכר מינימום - הוראת שעה התשע"ה-2015    פיצוי עוגמת נפש במלון - מאמר חדש מאת עו"ד שחר פרילינג    מסמך היערכות לסוף שנת המס 2015    ניוזלטר ענף המלונאות - אפריל 2016    שינויים בהפקדות פנסיוניות, צבירת ימי חופשה ועדכון שכר מינימום   נוהל גילוי מרצון הוארך עד 31/12/2016      מתי חברה זרה תיחשב ישראלית לצרכי מס? כתבה חדשה של עו"ד-רו"ח פרילינג באתר כלכליסט     מסמך היערכות לסוף שנת המס 2020
 
עמוד ראשי ◄ מאמרים ◄ מהו בודק שכר?
   

בודק שכר בכפר סבא, הוד השרון ורעננה


בשנת 2016 אישרה ועדת העבודה והרווחה בכנסת תקנות שיצרו מקצוע חדש, וחיוני: בודק שכר. מטרת התקנות היא לאפשר אכיפה טובה יותר של דיני עבודה, כחלק מחוק מקיף בתחום זה שנכנס לתוקף ב-2012 - לכל בעל עסק או מנהל בארגון שמעסיק עובדים, כולל עובדי קבלן, מומלץ להתוודע למקצוע החדש ולנצל את השירות לטובת הבטחת יחסי עובד-מעביד תקינים ומועילים.

מהו בודק שכר ומה תפקידו?

בודק שכר מבצע בדיקות תקופתיות על-מנת לוודא שתנאי השכר של העובדים בחברה עומדים בדרישות החוק. בודקי השכר בוחנים בקפידה את כל רכיבי השכר, כולל נסיעות, דמי חופשה, שעות נוספות, סעיפים ייחודיים ומרכיבים רבים אחרים, את מועדי התשלום של המשכורות (על-מנת למנוע הלנת שכר), את תנאי העסקתם של עובדי קבלן ואת מידת התאמתם לצווי ההרחבה הרלוונטיים בענפי השמירה, אבטחה, ניקיון והסעדה, את ההפרשות לתוכניות פנסיוניות, ועוד.

חשוב להדגיש כי כל מעסיק מחויב לשכור את שירותיו של בודק שכר מוסמך. באופן טבעי בעלי עסקים באזור השרון יעדיפו בודק שכר בהוד השרון, רעננה או כפר סבא, ולמעשה על-מנת להפיק את מלוא התועלת מהחובה שקובע החוק, כדאי גם לעסקים וארגונים במקומות אחרים בארץ לעבוד מול בודק שכר בכפר סבא או רעננה אם הוא מקצועי במיוחד.

כיצד מסייעים בודקי שכר לעסקים ומדוע כדאי להעסיק איש מקצוע חיצוני?

שמירה קפדנית על כל זכויות העובדים ותשלום כל המגיע להם הוא אינטרס מובהק של כל בעל עסק. ראשית, ישנם חוקים רבים ומפורטים הנוגעים לשכר עבודה והפרתם נחשבת לעבירה חמורה, וחשוב מכך, ההון האנושי הוא משאב יקר ערך עבור כל ארגון, וכדי למצות אותו חשוב לתגמל את העובדים.

מבחינת החוק, חוות דעת של בודק שכר ברעננה לפיה העסק מקפיד לקיים את כל חובותיו היא בעלת ערך רב, ולמעשה אישור שכזה משמש כהגנה משפטית במקרה של תביעה כנגד בעל עסק בגין הפרת חוקים בתחום העבודה. בהקשר זה כדאי לזכור שהחוק מייחס חשיבות רבה לשמירה על זכויות עובדים, כולל עובדי קבלן, ובהתאם כל פגיעה בזכויות אלה חושפת את העסק ואת בעליו לתביעות, ענישה כספית חמורה וסנקציות נוספות.

הדרך היעילה ביותר להסתייע בידע העדכני ורחב ההיקף של בודק שכר בכפר סבא או בכל מקום אחר היא מיקור חוץ.  הבדיקות שמבצע איש המקצוע הן כאמור תקופתיות ומדגמיות, ועל כן אין צורך להעסיק במשרה מלאה בודקי שכר. בנוסף העסקת בודק חיצוני חוסכת לעסק את הצורך להקדיש משאבים להכשרתו השוטפת של איש המקצוע - מאחר שחוקי העבודה משתנים ללא הרף, למידה מתמדת היא תנאי הכרחי למילוי תפקיד רב אחריות זה.

מה הופך את השירות של משרד שחר פרילינג למבוקש במיוחד?

כשמחפשים בודק שכר בהוד השרון או בסביבה עולה מיד השם שחר פרילינג. סיבה אחת לכך היא המוניטין הגבוהים של המשרד בתחום הפיננסי-חשבונאי באופן כללי, וסיבה משמעותית שנייה היא השירות המקיף שתקבלו מאיתנו: לא "רק" בודק שכר ברעננה שמספק לכם שקט נפשי בזכות הידיעה שאתם מתנהלים כחוק (או לחילופין מסייע לכם לתקן ליקויים אם ישנם), אלא גם שירותים משפטיים ואחרים, רלוונטיים לתחום השכר וגם להיבטים אחרים ביחסי מעסיקים-עובדים.

משרד שחר פרילינג כולל עורכי דין מהשורה הראשונה בתחום המסחרי ובפרט בעלי בקיאות בדיני עבודה, רואי חשבון, יועצי מס, כלכלנים ועוד אנשי מקצוע שיוצרים סינרגיה - כדי שגם תוכלו לשלם לכל עובד ועובדת את המגיע להם, וגם תיהנו מרווחיות מקסימלית. השירות שאנחנו מעניקים מבוסס על מחשבה מעמיקה לגבי כל הצרכים שלכם, יצירתיות במציאת פתרונות, זמינות גבוהה ומחויבות מלאה להצלחתכם.

 

 

רוצים לדעת עוד? השאירו פרטים ונחזור בהקדם!

שם פרטי  *
אימייל *
טלפון *
תוכן ההודעה--

 

 

 

לקבלת ייעוץ ומידע נוסף, צרו איתנו קשר: 09-7437898 או 052-3892773


שחר פרילינג רו"ח-עו"ד
 

 


Shachar friling - You can expect great things from us because we require it from ourselvesPowered by Shopsystem CMS