ייצוג במס הכנסה:
שירותי מס לחברות ועצמאים

מתי נדרש ייצוג מול רשויות המס?

חוקי המיסוי בישראל החלים על יחידים ועל חברות יכולים להיות מורכבים ומסועפים מאוד עבור מי שאינו עוסק בתחום ומתמצא בו באופן מקצועי. רשויות המס כוללות בתוכן את מס הכנסה, מע"מ, רשות המיסים וגופים אחרים אליהם יש לדווח באופן הקבוע בחוק, לפי המעמד של המדווח (עוסק פטור, עוסק מורשה, חברה בע"מ וכו…). 

כאשר נדרשת עמידה אל מול רשויות המס, אדם אשר אינו מתמצא בחוקים ובתקנות השונים הקשורים בנושא זה, עשוי להביא למצב בו יהיה עליו לשלם סכומים גדולים הרבה יותר ולעמוד אל מול עונשים הקבועים בחוק. לכן במקרים אלה יש להיעזר במשרד המציע ייצוג מול רשויות המס אשר מציע מעטפת מקיפה של אנשי מקצוע, הכוללת עורכי דין המתמחים במס, כמו גם רואי חשבון. 

ייצוג מול רשויות המס יכול לבוא לידי ביטוי במגוון של מקרים, כמו דיווחים למס הכנסה, בקשות לדחיית תשלום, החזרי מס, זימונים לחקירה ועוד. בכל אחד מהמקרים הללו סיוע מקצועי הוא זה אשר יביא לתוצאות הטובות ביותר עבור המיוצג. זאת הודות לניסיון ולהבנה המעמיקה של אנשי המקצוע עם תחום המיסוי. 

ייצוג מול מס הכנסה

עבור מי שאינו שכיר הדיווח למס הכנסה צריך להיעשות באופן עצמאי כחוק. על עוסקים פטורים ועל עוסקים מורשים, כמו גם חברות ציבוריות חלים חוקי מס שונים בהם יש לעמוד. מס ההכנסה מוטל על הרווחים של האדם והם למעשה משמשים כהכנסה למדינה. 

בכל שנה נדרשים בעלי עסקים להגיש למס ההכנסה דוח דיווח על הכנסותיהם. דוח זה חייב להיות מסודר ותואם את ההכנסות של בעל העסק וכל סטייה ממנו עשויה להוביל להשלכות משפטיות. באמצעות ייצוג במס הכנסה יכול בעל העסק להיות סמוך ובטוח כי הדוח מנוסח ונבדק בקפדנות בידי רואה חשבון מוסמך. הידיעה כי הדוח הינו תקין ועומד בדרישות של מס הכנסה מאפשר לבעל העסק ליהנות משקט נפשי, תוך ידיעה כי אינן צפויות לו מהמורות מיותרות בהמשך הדרך. במקרים מסוימים יתכן כי בעל העסק יידרש לשלם מס נוסף או לחילופין יתכן כי יהיה דווקא זכאי להחזר מס בהתאם לגובה ההכנסות באותה השנה. 

ייצוג מול מס הכנסה של רואה חשבון יכול להביא להפחתה משמעותית בתשלום המיסים באופן חוקי לגמרי. זהו הישג אותו לא יוכל אדם אשר אינו עוסק בתחום המיסוי להגיע אליו. 

תכנון מס

הדרך בה יוכלו רואי חשבון ועורכי דין העוסקים בתחום המיסוי, להביא להפחתה בתשלום המיסים של בעלי עסקים נקראת תכנון מס. למעשה, תכנון מס הוא תהליך בו מתקיימת בחינה של חוקי המיסוי אל מול רווחיהם של יחיד או חברה. בדרך זו ניתן לראות כיצד ניתן דווקא להיעזר בחוקי המיסוי כדי להקטין חבויות מס ולמנוע הפסדים מיותרים. כפי שניתן להבין, רק אנשי מקצוע מיומנים אשר רכשו ידע מקצועי נרחב וניסיון בתחום המיסוי, יוכלו לבצע תכנון מס בצורה הטובה ביותר. 

שחר פרילינג משרד רואי חשבון ועורכי דין 

במשרד רואי החשבון ועורכי הדין שחר פרילינג השירותים של ייצוג במס הכנסה ותכנון מס, ניתנים בידי מעטפת מקצועית של רואי חשבון ועורכי דין שהמיסוי הוא תחום התמחותם. מעטפת זו מאפשרת ללקוחותינו ליהנות מהגנה מלאה בכל הקשור לרשויות המס, הודות לכלים המקצועיים שיש ברשותינו. החשיבות של ייצוג במס הכנסה ותכנון מס היא מכרעת והיעדרותה עשויה להוביל להשלכות שאינן רצויות. המשרד הוא בעל ניסיון ארוך שנים בייצוג בתחום זה, לכן יש ביכולתינו להבטיח את התוצאות הטובות ביותר לכל לקוח באשר הוא. 

שירותי ייצוג מול מס הכנסה והרשויות מתבצע בסיוע מחלקת המיסים של המשרד הכוללת מלבד רואי חשבון גם עורכי דין ויועצים כלכליים והמרכזת ידע וניסיון רב.

  • ייצוג בפני רשויות המס השונות – מס הכנסה, מע"מ, ביטוח לאומי
  • תכנון מס וייעוץ מעשי בתחומי המס השונים לרבות מיסוי מקרקעין
  • יעוץ מס שוטף, לרבות הכנת חוות דעת מקצועיות
  • תכנון מבנה החזקות והשקעות בארץ, ובחו"ל והיבטי המס השונים

נשמח לתאם פגישה בנושא במידת הצורך בטלפון:  09-7437898 או 052-3892773    

צרו קשר עם צוות המומחים שלנו

דילוג לתוכן