חשבונאות וביקורת

מהי חשבונאות?

החשבונאות היא כלי עוצמתי עבור חברות המאפשר בחינה של ההתנהלות הכלכלית בה בעבר ובהווה. באמצעות בחינה זו ניתן לאמוד ולתכנן את ההתנהלות הכלכלית אשר צריכה להתרחש בעתיד, כדי להבטיח את יציבות החברה ושגשוגה. בעולם העסקים המשתנה ללא הרף, החשבונאות היא הכלי היחיד אשר יכול להבטיח יצירת מתווה בטוח עבור החברה, לצד הקניית כלים ממשיים להגשמת הפוטנציאל הגלום בה. 

בעזרת שירותי חשבונאות מקצועיים ניתן למעשה לצמצם בצורה הטובה ביותר את הסיכונים הפיננסיים בפניהם חברה עשויה לעמוד. בישראל מחויבות חברות ציבורים לעמוד בתקנים חשבונאיים אשר הוסדרו בידי המוסד הישראלי לתקינה בחשבונאות (iasb), כדי להבטיח כי כל תהליכי החשבונאות מתקיימים כחוק. 

בנוסף לעמידה בתקני המוסד הישראלי לתקינה בחשבונאות, מחויבות החברות הציבוריות בישראל לעמוד גם בחוקי התקינה הבינלאומיים אשר הוסדרו בידי הוועדה לתקני חשבונאות בינלאומיים (IASB), אשר מכילה בתוכה גם את תקני הדיווח הכספי הבינלאומיים (IFRS) ותקינות אחרות. 

כל עסק המבקש לקבל את שירותי החשבונאות והביקורת הטובים ביותר, חייב לשכור את שירותו של משרד המקפיד לעקוב אחר השינויים והעדכונים המפורסמים בידי מוסדות התקינה השונים. רק כך ניתן לעמוד על איכותו של המשרד בביטחון מלא. 

מהו התהליך של ביקורת חשבונות?

בישראל ישנה דרישה הקבועה בחוק לערוך ביקורת חשבונות בחברות על פי חוק החברות. מטרתה של הביקורת היא לבחון האם הדוחות הכספיים של החברה עולים בקנה אחד עם מצבה הפיננסי של החברה, כמו גם לאמוד את ההתנהלות החשבונאית של החברה. 

תהליך הביקורת עצמו אינו נעשה באמצעות רואה חשבון מטעם החברה, אלא בידי רואה חשבון חיצוני אשר תפקידו לבחון את הדוחות ולתת את חוות דעתו אודות המידע אותם הם משקפים ומשמעותו. רואה חשבון זה אינו יכול לקבל כל החלטה פיננסית באשר לפעילות החברה בהתאם לחוות דעתו, אך הביקורת אכן יכולה לשמש כחומר ליצירת שינויים הולמים בהתנהלות הפיננסית של החברה, כמו גם לשמש כחומר ראיות בדיונים בבתי משפט. 

יחד עם זאת ביקורת חשבונות יכולה להיעשות גם באופן פנימי בידי רואה חשבון מטעם החברה, כהכנה לביקורת החיצונית ולשם הרחבה של הסקת המסקנות, כדי להבטיח פעולות ממשיות אשר יטיבו עם החברה. 

ברוב המקרים התהליך של ביקורת החשבונות יחל בתקופה הסמוכה לתהליך הדיווח הכספי השנתי של החברה. בתחילה יבחן רואה החשבון את הדוחות הכספיים של החברה לאורכם ולרוחבם. רואה החשבון נדרש להכיר את כל פעילויותיה של החברה על כל גווניה, לצד הכרות מעמיקה עם מבנה החברה, הגורמים הפועלים בה, מטרותיה ועוד. חשוב להבין גם את האקלים הכלכלי בו פועלת החברה בתחומה, לצד חברות העוסקות באותו התחום. 

לאחר סקירה מקיפה של החברה והדוחות הכספיים שלה ניתן להכין תוכנית ביקורת מסודרת, אשר תתייחס לכל מרכיב בדוחות הכספיים. בשלב הבא תתקיים הביקורת בהתאם לתוכנית ובסיומה יוכל רואה החשבון להציג את מסקנותיו והמלצותיו.

שירותי חשבונאות וביקורת כוללים בין היתר:

  • ביקורת חשבונות, סיוע ועריכת דוחות כספיים לחברות פרטיות, חברות ציבוריות ומלכ"רים, לפי הוראות גילוי הדעת של לשכת רואי חשבון בישראל, בהתאם לחוק החברות, חוק ניירות ערך, ובהתאם לדרישות החוק השונות של רשויות השלטון בישראל.
  • ביקורת חשבונות, סיוע ועריכת דוחות כספיים לחברות בהתאם לכללי התקינה החשבונאית הבינלאומית (IFRS) ובהתאם לתקינה החשבונאית האמריקאית (U.S.GAAP).
  • בדיקות נאותות חשבונאיות (Due Diligence) לחברות בארץ ובעולם.
  • יעוץ, ליווי וטיפול בפעילות עצמאיים וחברות בחו"ל בהתאם לכללי החשבונאות ודרישות החוק המקומיות, ובתמיכת רואה חשבון מקומי.
  • מתן חוות דעת מקצועיות ללקוחות בנושאים מגוונים.

שחר פרילינג משרד רואי חשבון ועורכי דין 

במשרד רואי החשבון ועורכי הדין שחר פרילינג אנו מקפידים להעניק שירותי חשבונאות וביקורת המותאמים ללקוח, תוך הקפדה על שקיפות ואמינות לכל אורך התהליך. אנו מבינים כי תהליכי החשבונאות והביקורת הם חיוניים להתנהלותה התקינה של כל חברה ויש להם משקל משמעותי ביכולתה של החברה לשגשג. בפעילותינו אנו מקפידים לעקוב אחר התקינות השונות והעדכונים המובאים בהן, כדי לספק ללקוחותינו את השירות המתקדם ביותר שניתן להעניק. מעטפת השירותים אותם אנו מציעים מביאים אליכם את כל אשר נחוץ לכם במקום אחד, מידי אנשי המקצוע המיומנים ביותר בתחום. 

המשרד רואה את הקשר הרציף והבלתי אמצעי עם הלקוחות והעסקים אותם הם מנהלים וכן את הידע וניתוח הסביבה העסקית בהם הם פועלים כחלק בלתי נפרד מתהליך ביקורת ועריכת הדוחות הכספיים של החברות.

כך יכול המשרד בצורה אקטיבית ואפקטיבית לפעול למציאת נקודות התורפה של העסק ואפשרות להתייעלות בזמן אמת.

נשמח לתאם פגישה בנושא במידת הצורך בטלפון:  09-7437898 או 052-3892773   

צרו קשר עם צוות המומחים שלנו

דילוג לתוכן