ניהול ממוחשב של תזרים מזומנים

ניהול תזרים מזומנים בצורה מאורגנת וחכמה הוא תנאי בסיסי להפעלת העסק בצורה חלקה. בתקופה של משבר ומחנק אשראי, עסקים רבים שבעבר לא נתקלו בבעיות בתחום זה נחשפים לראשונה לתקלות בניהול תזרים המזומנים של העסק. מיותר לציין כי ניהול לקוי של תזרים המזומנים יכול לגרום לנזקים לעסק לא רק בטווח הקצר, אלא גם לנזקים ארוכי טווח, כתוצאה של ירידה באמינות שהבנקים והספקים רוכשים לעסק.

משרד רואי חשבון שחר פרילינג עוזר לך לנהל את תזרים המזומנים בצורה מקצועית, כך שכאב הראש הכרוך בניהול הפיננסי של העסק לא יטריד אותך.

לצורך ניהול תזרים מזומנים עבור עסקים קטנים ובינוניים אנו משתמשים בתוכנת "תזרים מזומנים" של חברת אמיר. תוכנה זו היא בין התוכנות הנפוצות במשק לניהול תזרים מזומנים ונמצאת בשימוש בקרב אלפי בתי עסק בישראל.

השימוש בתוכנה המתקדמת מאפשר לנו לשלוט בכל מאפייני התקציב של העסק שלך, לנתח את הנתונים הפיננסיים ולהציגם בצורה גרפית ברורה. באמצעות התוכנה ניתן לשלוט בהוצאות ובהכנסות ולתכנן את פעילות העסק בהתאם לנתונים שיתקבלו. תוכל לקבל דוח תזרים מזומנים מפורט המסכם את הפעילות הפיננסית של העסק בפרק זמן מסוים, ודוחות הנותנים את צפי מצב החשבון בעתיד בתאריך נתון.

להלן מספר טיפים בסיסיים לניהול תזרים מזומנים:

 • הכנת תוכנית אסטרטגית – גם עבור עסק קיים ומתפקד, כאשר אתם עסוקים בניהולו השוטף, כדאי לעיתים לעצור ולהסתכל על המצב הכללי של העסק, הענף בו הוא פועל וכן על המצב הכללי במשק. אין להניח שמה שהיה בעבר הוא שיהיה בעתיד. יש לבדוק את השינויים הצפויים ולהכין תוכנית הכוללת מענה לשאלות כגון: כיצד ישפיעו שינויים בשערי המטבע ובחומרי הגלם על העסק? כיצד ניתן להיערך לירידה צפויה במכירות עקב המשבר בכלכלי? מהם המתחרים החדשים בענף וכיצד נערכים לכניסתם? התשובות לשאלות אלה ואחרות יעזרו לנו להתמודד עם קשיים עתידיים בניהול העסק. 
 • שמירה על מסגרת האשראי הבנקאי – אל תתעלמו ממסגרת האשראי שלכם. אם אתם צופים חריגה קרובה מהמסגרת, פנו לבנק, הסבירו לפקיד את מצבכם ונסו להגיע לפריסת חובות. 
 • מודעות לפתרונות בתחום האשראי – גם אם כרגע אין לכם צורך בכך, רצוי להיות מודעים לפתרונות שונים בתחום האשראי המהווים אלטרנטיבה לבנקים:
  חברות אשראי 
  – כיום חברות האשראי מהוות תחרות לבנקים במתן הלוואות. ערכו סקר שוק לגבי התנאים שתוכלו לקבל מחברות אלה.
  חברות ליסינג – קניית רכבים וציוד תעשייתי באמצעות חברות ליסינג ולא ע"י הלוואות מהבנק
  קרנות סיוע לעסקים – קרנות ממשלתיות ופילנתרופיות מציעות הלוואות לעסקים בתנאים נוחים
  פקטורינג – אשראי מיידי על חשבון גביית חשבונית עתידית.
  הלוואות ספקים – ספקים גדולים בענפים מסוימים מוכנים להעניק הלוואה ללקוחות. במקרים רבים ההלוואה ניתנת בתנאי שהלקוח יחתום על חוזה התקשרות עם הספק לטווח ארוך, אך אם בכוונתכם לעבוד עם אותו ספק בכל מקרה, הרי שאין בכך כל נזק.
  בכל מקרה, אין לפנות לשוק האפור! 
 • ניהול אשראי הספקים והלקוחות – מומלץ לבצע התאמה בין האשראי שאתם נותנים ללקוחות לבין האשראי שאתם מקבלים מהספקים והימנעו מפערים גדולים ביניהם. נהלו מו"מ עם הספקים על תנאי האשראי ושקלו לצמצם את האשראי ללקוחות. 
 • בדקו את מצב הלקוחות – בדקו היטב שלקוחותיכם מסוגלים לעמוד בתשלומים. הבדיקה חשובה במיוחד כאשר אתם תלויים במספר קטן של לקוחות גדולים. ניתן להיעזר בחברות לבדיקת איתנות פיננסית לצורך הבדיקה. במקרה ויש חשש לגבי אחד הלקוחות אל תישארו אדישים – אל תתנו אשראי לגבי מי שאינכם בטוחים לגביו ובטחו את הצ'קים שאתם מקבלים בחברות ניכיון צ'קים. 
 • התייעלות – בדקו אפשרויות להתייעלות במספר תחומים: כוח אדם, חשבונות שוטפים כמו חשמן ומים, הוצאות על ציוד משרדי וכו'. 
 • מכירות – בדקו את האפשרויות שלכם ליצירת הכנסות נוספות לעסק. בדקו באילו מוצרים שאתם מוכרים כדאי להשקיע יותר בשיווק בכדי להעלות את המכירות, אילו מוצרים חדשים כדאי לכם להכניס והאם ישנם מוצרים שאינם רווחיים. יש לעבור בהדרגה משיווק המוצרים הלא רווחיים לשיווק המוצרים הרווחיים בלבד. 
 • נקטו בגישה שמרנית – כאשר אתם נתקלים בבעיות אשראי מומלץ לבדוק היטב את הסיכון שבפיתוח שווקים חדשים והשקעות גדולות במיזמים חדשים. התחשבו גם בתרחיש אפשרי של "הגרוע מכל" כאשר אתם מתכננים את המשך פיתוח העסק.

אם ברצונך לעבור לניהול מקצועי של תזרים מזומנים שלך באמצעות תוכנת "תזרים מזומנים", פנה לצבי קורצ'יק לרכישה או לקבלת ייעוץ בנושא.
טלפון המשרד:  09-7437898. ניתן ליצור קשר ונחזור אליך בהקדם.

מסכים לדוגמה מתוכנת "תזרים מזומנים":

נשמח לתאם פגישה בנושא במידת הצורך בטלפון:  09-7437898 או 052-3892773    

משרד רואי החשבון ועורך הדין שחר פרילינג

משרד רואה חשבון ועורכי דין שחר פרילינג הינו משרד בוטיק ובאיזור השרון, שחר פרילינג, מוביל ובעל ניסיון רב בניהול תזרים מזומנים וייעוץ לחברות קטנות וגדולות.

המשרד רואה את הקשר הרציף והבלתי אמצעי עם הלקוחות והעסקים אותם הם מנהלים וכן את הידע וניתוח הסביבה העסקית בהם הם פועלים כחלק בלתי נפרד מתהליך ביקורת ועריכת הדוחות הכספיים של החברות.

נשמח לתאם פגישה בנושא במידת הצורך בטלפון:  09-7437898 או 052-3892773

צרו קשר עם צוות המומחים שלנו

דילוג לתוכן