עורך דין מקרקעין - משרד שחר פרילינג

שחר פרילינג מציע שירותי עורך דין נדלן לצורך עריכת הסכמי מקרקעין, ייצוג בעסקאות נדל"ן ועוד. רוצים לשמוע עוד? 

מלאו את הטופס או חייגו אלינו ונקבע פגישת הכרות, תיאום ציפיות ולצורך מתן הצעת מחיר מסודרת בהתאם לצרכים!

דיני מקרקעין מהווים תחום רחב היקף במשפט הישראלי, מעגנים בתוכם את כל הסוגיות הקשורות לקנייה ומכירה של דירות ובתים, טאבו, שכירות, ונכסי נדל"ן מסוגים שונים ומגוונים. באופן כללי, מדובר על כל ההיבטים הקשורים בדרך זו או אחרת לתחום הנדל"ן.

ישנם מספר חוקים אשר נחקקו בישראל, שבאמצעותם מונהגים דיני מקרקעין, כגון חוק המקרקעין אשר נחקק בשנת 1969 ומהווה את אחד החוקים החשובים ביותר מבחינת המשפט האזרחי בכל מה שקשור לעסקאות נדל"ן. בנוסף, חוק המכר דירות, חוק התכנון והבנייה ומגוון חוקים נוספים שמטרתם להסדיר את ההיבטים השונים הנלווים, כגון מתן רישיונות, מיסוי ועוד.

מהי עסקת נדל"ן?

עסקת מקרקעין היא למעשה העברת הבעלות על נכס מקרקעין מאדם אחד לשני. תהליך הביצוע של עסקה כזו טומן בחובו סדרה של שלבים שאותם המוכר והקונה צריכים לבצע כדי להעביר את הבעלות הקיימת על נכס מסוים מהמוכר לקונה.

ככלל, ניתן לחלק את עסקאות הנדל"ן לשני סוגים עיקריים:

 • עסקאות מקרקעין הקשורות לתחום של נכסים למגורים.
 • עסקאות מכירה או קנייה של מקרקעין לצרכים מסחריים.

בבואנו לדבר על הסוג הראשון של העסקאות, דהיינו, קנייה או מכירה של נדל"ן למגורים, הכוונה היא לרכישה או מכירה של דירה או של בית. לעומת הסוג השני של עסקאות מכר של נדל"ן- משמע, רכישה או מכירה של מקרקעין המיועד לצרכים מסחריים, שטחים תעשייתיים או מבנים המיועדים לשימושים עסקיים, כגון משרדים או בנייני משרדים, חנויות, חניונים או מגרשי חנייה, מפעלים, מחסנים קניונים ומרכזי קניות וכיו"ב.

בין אם אנחנו מדברים על עסקת מכר של נכס מסחרי או פרטי, ישנה חפיפה מסוימת מבחינת השלבים הכרוכים בתהליך, שאליהם יש להתכונן מראש ולהיערך בהתאם כדי למזער את הסיכונים המשפטיים והפיננסיים. 

מה זה עורך דין מקרקעין ולמה הליווי שלו חשוב?

בהמשך לשאלה: מה זה עורך דין מקרקעין, בפסקה זו נפרט את המידע שחשוב שתדעו טרם אתם שוכרים את שירותיו. עורך דין לענייני מקרקעין לענייני נדל"ן אחראי על ייצוג, ייעוץ וליווי לקוחות בכל מה שקשור לדיני המקרקעין בכלל ועסקאות נדל"ן בפרט. רבים מאיתנו עתידים להיות מעורבים, פעם אחת לפחות אם לא יותר, בביצועה של עסקת נדל"ן כזו או אחרת, וכן בכל מיני סוגיות נלוות כגון ענייני תכנון ובנייה וכד'. לכן, סביר להניח כי נאלץ לשכור את שירותיו של עורך דין לענייני מקרקעין במהלך חיינו. החוקים במדינת ישראל משתנים באופן תכוף, כאשר רק בידי עורך דין לענייני מקרקעין מצוי המידע המעודכן ביותר, מה שלא זמין  עבור אנשים שאין ברשותם גישה למאגרים משפטיים.

היקפם של השירותים המשפטיים המוצעים על ידי עורך דין לענייני מקרקעין הוא רחב ביותר, וחולש על כל העניינים המשפטיים אשר נלווים לתחום הנדל"ן. לדוגמה, עריכת חוזי שכירות ועסקאות מכר, טיפול אינטנסיבי ומתמשך בעסקאות מכר מקרקעין יותר מורכבות, כגון ייזום פרויקטים של תמ"א 38 והתחדשות עירונית, פרויקטים של פינוי בינוי, רישום הנכס בטאבו, ליווי משפטי של עסקאות נדל”ן בישראל ובחו”ל ועוד. כמובן שהרשימה המלאה של כלל ענייני עיסוקו של עורך דין לענייני נדל"ן היא ארוכה ומפורטת וכמובן גם שחשוב להבין שכל אחד מהתחומים שצוינו לעיל כוללים משימות רבות והתנהלות יום-יומית שוטפת מול רשויות שונות וגורמים רבים.

משרד שחר פרילינג עורך דין מקרקעין בכפר סבא

החשיבות הרבה בשכירת שירותיו של עורך דין מקרקעין וקבלת ליווי משפטי מקצועי בתחום נובע מכך שעסקאות מכירה וקנייה של נדל"ן הן מסובכות, מעמיקות ומסועפות במהותן וכוללות סכומי כסף גדולים אשר מועברים מיד ליד, כמו גם התחייבויות חשובות עם פוטנציאל השפעה לטווח הרחוק ולכן עולה הצורך בעריכת חוזה מכר משפטי תקין וקביל שבוצעה על ידי עורך דין מומחה לענייני נדל"ן. בנוסף, רק עורך דין מקצועי ומומחה בתחום יכול לוודא כי כל הזכויות של הלקוח מגיעות לידי מיצוי וממולאות על פי חוק.

עורך דין מקרקעין בכפר סבא זה התחום שלנו, למשרדינו מחלקת בוטיק עם שירות אישי מיוחד בעלת ניסיון רב שנים והכוללת מספר עורכי דין בעלי וותק וניסיון רב במגוון הנושאים הקשורים לתחום בארץ ואף בחו"ל.

יתרון נוסף ומהותי המייחד אותנו משאר משרדי עורכי הדין הינו העובדה שצוות המשרד כולל רואי חשבון המתמחים במיקסום הטבות המס בעסקאות נדל"ן וערך מוסף שיש לידע הכלכלי שלנו ובאיחוד בענף המלונאות ובתחום הנדל"ן המניב בכל הקשור להסכמי שכירות עסקיים וכו'.

משרד שחר פרילינג רואה חשבון ועורך דין בכפר סבא נותן מענה:

 • עריכת הסכמי מקרקעין : הסכמי מכר, הסכמי רכישה,  העברה ללא תמורה, הסכמי שכירות,
 • ייצוג בעסקאות שכירות של נדל"ן מסחרי לרבות משרדים, חנויות פרטיות ו/או בקניונים ובמרכזים מסחריים.
 • ליווי עסקאות נדל"ן בענף המלונאות והאירוח.
 • ניהול משא ומתן וליווי משפטי בתחום ההתחדשות עירונית – תמ"א 38/2, פינוי בינוי, החל ממתן ייעוץ משפטי והכנת חוזים על כל סוגיהם ההסכם התקשרות בין קבלנים,
  הסכם התקשרות דיירים – יזם.
 • בדיקה וליווי הסבת נדל"ן מסחרי למלונאות ומגורים.
 • מתן שירותים משפטיים לקבוצות רכישה בתחום המגורים והנדל"ן המסחרי.
 •  ניסיון רב בליטיגציה ונושאים הקשורים בתחום המקרקעין.
 • הסגת גבול, תביעות פינוי, ליקויי בנייה בנכס, פיצויי בגין הפקעות מקרקעין, תביעות לפירוק שיתוף וכו'.
 • המשרד מייצג מול רשויות המס בכל הקשור למס שבח, השגות על שומות וערעורים לבית המשפט.
 
נשמח לתאם פגישה בנושא במידת הצורך בטלפון:  09-7437898 או 052-3892773

צרו קשר עם צוות המומחים שלנו

דילוג לתוכן