מה צריך לדעת לפני שבוחרים עורך דין לעסק?

עולם המשפט הישראלי מורכב משלושה תחומים עיקריים: משפט פלילי, חוקתי ואזרחי, אשר המשפט המסחרי מהווה חלק ממנו, והוא כולל: דיני קניין רוחני וזכויות יוצרים, דיני חוזים, דיני תאגידים וחברות, דיני ביטוח, דיני סחר צרכנות, דיני ניירות ערך ועוד רבים. 

לעיתים נשאלות השאלות: עורך דין מסחרי מה זה, ומה הוא עושה במסגרת תפקידו? . ובכן, מדובר במשפטן אשר עבר התמחות לעסוק בכל הנושאים הקשורים באופן עקיף או ישיר לעולם הדין המסחרי כמופיע לעיל. איש המקצוע יציע ללקוחותיו מגוון שירותים, החל מייעוץ וייצוג משפטי לתאגידים וחברות, ייעוץ וליווי בנושאי דיני חוזים והסכמים, סוגיות הקשורות לקניין רוחני וזכויות יוצרים, ייעוץ וייצוג בנושאי רגולציה, ייעוץ בתהליכי עסקאות ומיזוגים בין חברות, וכל שירות אחר אשר לו עשויים הלקוחות להזדקק.

איך לבחור עורך דין מסחרי? 

השאלה איך לבחור עורך דין היא קריטית לעסקים קטנים וגדולים כאחד, שכן מידת מקצועיותו תעשה את כל ההבדל. כדי לבחור את עורך הדין, מומלץ שלא לוותר על סקר שוק מוקפד, במטרה לבחון את כל אפיקי החיפוש האפשריים כדי להגיע אל עורך הדין הנכון. כדאי לבדוק במי נעזרים בעלי עסקים אחרים מהתחום שבו אתם עוסקים, ואם אפשר לחפש המלצות וביקורות אודות עורכי הדין המדוברים. 

רגע לפני שאתם חותמים חוזה עם  עורך הדין שהשאיר עליכם את הרושם הטוב ביותר, כדאי להגיע לפגישה ראשונית ולבחון מקרוב את אופי העבודה שלו: האם הוא קשוב? האם הוא פינה זמן עבורכם בלבד או שמא הוא עוסק במשימות נוספות במקביל? האם הוא מחזיק בתעודות, הסמכות ורישיונות המעידים על הנסיון והמקצועיות? כל אלו, יעזרו לכם לקבל החלטה נבונה לגבי עורך דין מסחרי המתאים לצורכיכם, וכזה שעונה על דרישות העסק שלכם. 

האם יש צורך לפנות גם אל עורך דין מיסים?

ההבדל בין עורך דין מסחרי לעורך דין מיסים טמון בכך שדיני המיסים נמצאים תחת עולם המשפט הפלילי או האזרחי, ואילו דיני המסחר שייכים לעולם הדין האזרחי בלבד. עם זאת, שני הגורמים הללו יוכלו לסייע לבעלי עסקים, אשר מחד עוסקים במיסים באופן שוטף כחלק בלתי נפרד מניהול העסק ומאידך, גם בנושאים הקשורים לדיני המסחר. כך או כך, מומלץ שלא לוותר על פנייה לעורך דין בכל אחד מהנושאים הללו, אשר עבודתו תעשה את כל ההבדל בין הצלחה ובין כישלון, שעלול להוביל לקנסות כבדים לעתים ואף זימונים לבתי המשפט.

למה לבחור במשרד עורך הדין ורואה החשבון שחר פרילינג?

הן עורך דין מסחרי והן עורך הדין העוסק במיסוי, הם אנשי מקצוע בעלי ידע וניסיון שמהם תוכלו אתם כבעלי עסקים, רק להרוויח, להתכונן לקראת מהלכים שונים בעסק, לחזות את העתיד, ליצור תוכניות פעולה, להגיב באופן מקצועי יותר ועוד. דיני המשפט המסחרי ודיני המיסוי נוגעים בכל רובד לאורך חיי העסק, ומלווים את פעילותו השגרתית.

בחירת עורך דין היא קריטית שכן מעבר לפעולות טכניות כגון עריכת חוזים ותקנונים, בדיקת הסכמים ומעקב פיננסי, עורך הדין מתפקד כשומר הסף המשפטי הפועל להגנת העסק כנגד תביעות, הליכים משפטיים ועוד. תפקידו לשמור על שמו הטוב ולהכווין את בעליו לפעולות נכונות יותר. הרי כדי לנהל עסק תקין, פורח ומשגשג יש לעשות זאת בכפוף לחוק, וזה בדיוק מה שמשרד עורכי הדין ורואי החשבון של שחר פרילינג יסייע לכם לעשות. 

עם ידע וניסיון של שנים רבות, שילוב מנצח של ידע בעולם המיסוי והמשפט המסחרי לצד ראיית חשבון, תיהנו גם אתם ממעטפת שירותים מהמתקדמות ביותר. כזו שתבטיח שהעסק שלכם ימשיך לנוע קדימה, ללא פשרות וללא סימני שאלה. 

 

נשמח לתאם פגישה בנושא במידת הצורך בטלפון:  09-7437898 או 052-3892773    

בחירת עורך דין היא תהליך חשוב ומשמעותי במיוחד, ולעיתים יכול להיות מורכב.

ראשית יש למפות את הצורך שלך, יש להבין את סוג העניין המשפטי.

שנית נסה לקבל המלצות מחברים וקרובים אשר עשו שימוש בעורך דין.

לאחר מכן עשה מחקר ברשת על עורך דין מומלץ, חפש המלצות קרא על הנסיון ותבדוק את האתר שלו

בבחירת עורך דין לעסק, ישנם כמה גורמים שכדאי לקחת בחשבון.

  • התמחות: ודא כי העורדין מומחה בתחום המשפט העיסקי כולל נושאים כמו חוזים תאגידום וכו
  • נסיון: בדוק את הנסיון שלו בעיקר את כמות השנים שהוא פועל בתחום העסקי והמשפטי
  • גודל המשרד: האם המשרד גדול ומוכר או קטן ואישי? לכל אחד יתרון משלו
  • איכות השירותים.

עורך דין מסחרי הוא עורך דין שמתמחה בענייני דיני המסחר והעסקים. בנושאים משפטיים שקשורים לעסקים, חוזים, תאגידים, ניהול רכוש, עבירות עסקיות ועוד. עורך דין מסחרי מתמקד בסיוע לעסקים להבין ולהתמודד עם התחומים המשפטיים השונים של הפעילות העסקית.

עורך דין מסחרי מסייע בהכנת חוזים, ניהול עבירות עסקיות, טיפול בתביעות, ייצוג בבתי משפט, ייעוץ עסקי, יהול תהליכים רגולטוריים ועוד. הכל במטרה לסייע לעסקים לעבוד בצורה חוקית.

צרו קשר עם צוות המומחים שלנו

דילוג לתוכן