מאמרים בנושא יעוץ עסקי

זקוקים ליעוץ עסקי? חולמים לפתוח עסק חדש? או לבצע עסקאות כמו רכישת עסק? או אולי בכלל לשפר את הפעילות העסקית הקיימת?
קבלו טיפים לעסקים, זה המקום להעמיק את הידע בתחומי ניהול העסק. לקבל מידע מקצועי שישדרג את יכולתך הניהוליות ולהבין איך לפתוח חברה ואיך לקדם עסקים כמו מסעדות, בתי קפה, זיכיונות ועוד…

 

 

כל מה שצריך לדעת לפני קניית עסק

רכישתו של עסק חדש היא תהליך מרגש ביותר המציע פוטנציאל לצמיחה, רווח והגשמה אישית. עם זאת, חשוב לגשת אליו בשיקול דעת ולוודא שאכן יש בידיכם הידע הדרוש לניהול עסק באופן המיטבי מבלי לגרוע מההישגים.

יד לוחצת יד

חברה לניהול נכסים

חברת ניהול נכסים פרטיים מצטיינת בייעול התפעול לבעלי נכסים וזה בדיוק מה שגם אתם צריכים כדי להפיק את המיטב מהנכס שבידיכם. בין אם הצורך שלכם הוא ניהול נכסים לטווח קצר ובין אם הצורך שלכם הוא דווקא ניהול נכסים לטווח ארוך, החברה תטפל באופן הקפדני ביותר בתחומי אחריות שונים, לרבות תחזוקה ותיקונים, גביית שכר דירה ועוד.

יעוץ כלכלי לעסקים

התנהלות כלכלית נכונה היא אחד מהאתגרים הגדולים ביותר בניהול עסק בצורה מיטבית. בעלי עסקים רבים מוצאים את עצמם לא פעם בקשיים כלכליים ככל שזה נוגע לעסק שברשותם. פעמים רבות, הם מצויים תחת התחושה כי אם ההתנהלות הפיננסית שלהם תשתנה, העסק יוכל להניב יותר פירות ולהפוך לרווחי יותר.

תמונת אווירה לתחום היעוץ העסקי, אנשים סביב שולחן מעיינים בנתונים פיננסיים

מתי כדאי לפתוח חברה בע"מ?

להלן השיקולים שיש להתייחס אליהם בבואכם לפתוח חברה, ובנוסף אפרט בקצרה את היתרונות והחסרונות של החלטה מסוג זה. חוק החברות קובע שחברה יכולה לכלול בתקנון שלה פרטים בדבר הגבלת האחריות של בעלי מניותיה.

איך לפתוח עסק?

מרבית העצמאים המבקשים לעשות את דריסת הרגל הראשונה בעולם העסקים מקימים עוסק פטור. על אף זאת, רבים מהם אינם מבינים את מהות ההגדרה ואת אופן ההתנהלות כעסקים פטורים. במאמר זה, נבין את המשמעות בהפיכה לעוסק פטור, איך פותחים עוסק כזה ועוד.

חשיבות ניהול מקצועי של תזרים המזומנים בעסק

ניהול תזרים נכון הינו אחד הנושאים החשובים לניהול המערך הכספי של העסק.ישנן דוגמאות רבות בעבר ובהווה של חברות רווחיות ומצליחות,שנקלעו לקשיים בעיקר בגלל העובדה שלא נהלו נכון את תזרים המזומנים שלהם .

קריאת דוח רווח והפסד של עסקים

דו"ח רווח והפסד של מסעדה מעביר לשפה כמותית את ה"סיפור" העסקי של המסעדה. רואה חשבון המתמחה במסעדות או מסעדן מנוסה יכולים לצייר בדימיונם את המסעדה רק מבחינה של דו"ח הרווח וההפסד: הם יכולים לשער האם זו מסעדת יוקרה או מסעדה עממית? מהו גודל המסעדה? כמות הלקוחות ועוד

מדוע נסגרות מסעדות?

ענף המסעדנות מתאפיין בתחלופה גבוהה. מסעדות, פאבים ובתי קפה נפתחים ונסגרים השכם והערב. אחת המוסכמה בענף ההסעדה היא שפחות ממחצית מיוזמות בענף מצליחות לשרוד יותר משנים ספורות. מחקרים שונים הראו כי אחוז המסעדות שנסגרו לאחר פחות משלוש שנים של תפעול

שיטת הזיכיונות לבתי קפה ומסעדות

האם כדאי לשקול רכישת זיכיון לבית קפה או לרשת מסעדות? מה היתרונות של הקמת עסק בזיכיון?רכישת זיכיון לרשת בתי קפה או מסעדה היא השקעה סולידית יותר מאשר פתיחת עסק עצמאי.אם היזם הוא שונא סיכון והמניע העיקרי שלו הוא הפקת רווחים תוך סיכון מינימאלי – שיטת הזיכיון זו השיטה המתאימה.

הדרך הנכונה לפתוח בית קפה מצליח!

נאמר שגמרת אומר בליבך להגשים חלום ולפתוח בית קפה. בוודאי יש לך כבר רעיון כללי לגבי כיצד הקפה שלך יראה. תהליך חשיבה מסודר יעזור לך לחסוך זמן ולעבור את תהליך ההקמה בשלום.ראשית, אתה צריך להכין רשימה קצרה וכללית של נושאים בהם עליך לטפל. תחת כל נושא יבואו שאלות שיש לענות עליהם. אם התשובה לשאלות אלו איננה ברורה, יש צורך בעריכת מחקר עצמאי או התייעצות עם גורמים מקצועיים.

צרו קשר עם צוות המומחים שלנו

דילוג לתוכן