ייעוץ והדרכה
שירותים
פרופיל
מאמרים
מידע מקצועי
ניוזלטר
מעוניין לפתוח עסק בענף ההסעדה? פנה אלינו ליעוץ   ניוזלטר ענף המלונאות בישראל - גיליון מס' 33 נוהל "גילוי מרצון" חדש ועדכני      העלאת סכומי שכר מינימום - הוראת שעה התשע"ה-2015    פיצוי עוגמת נפש במלון - מאמר חדש מאת עו"ד שחר פרילינג    מסמך היערכות לסוף שנת המס 2015    ניוזלטר ענף המלונאות - אפריל 2016    שינויים בהפקדות פנסיוניות, צבירת ימי חופשה ועדכון שכר מינימום   נוהל גילוי מרצון הוארך עד 31/12/2016      מתי חברה זרה תיחשב ישראלית לצרכי מס? כתבה חדשה של עו"ד-רו"ח פרילינג באתר כלכליסט     מסמך היערכות לסוף שנת המס 2020
 
עמוד ראשי ◄ מאמרים ◄ מהו חשב שכר?
   

חשב שכר ברעננה, כפר סבא, הוד השרון


שוק התעסוקה משתכלל ללא הרף, היחסים בין עובדים למעבידים הופכים למורכבים יותר יותר ומושפעים מעוד ועוד חוקים ותקנות – כך שהמשכורת היא לא "רק" תשלום סכום כסף מסוים מדי חודש אלא מארג שלם של רכיבים הכרחיים. במציאות שכזו חשב שכר הוא איש מקצוע מרכזי בכל עסק או ארגון שמעסיקים עובדים, ובפרט כשישנו מספר גדול יחסית של מקבלי משכורות.

מהו חשב שכר ומה תפקידו?

חשב שכר הוא איש מקצוע שתחום התמחותו הוא הכנת משכורות העובדים בעסק או בארגון בהתאם להסכמי העבודה, האישיים או הקיבוציים, ובהתאם להנחיות החוק.

במסגרת תפקידו מוודא חשב שכר ברעננה, כפר סבא, הוד השרון או כל מקום אחר בארץ כי כל רכיבי השכר הרלוונטיים, כולל הפרשות לחיסכון פנסיוני, בונוסים, דמי הבראה, דמי חופשה, נסיעות, שעות נוספות ועוד, מופיעים בכל תלוש משכורת. כמו כן אחראי חשב השכר על ההפרשות לביטוח לאומי ועל תשלומי המיסים בגין כלל המשכורות.

נדבך נוסף בעבודתם של חשבי שכר הוא אחריות על הפקת תלושי השכר לכל העובדים, כשבמסגרת רכיב זה בעבודה נדרשת גם הזנה של פרטי העובדים לתוכנה שבאמצעותה מנוהל נושא השכר - כל פרט רלוונטי לצורך המשכורת כולל פרטים אישיים, נקודות זיכוי וכו'. חשב השכר הוא גם זה שמפקח על העברת הכספים בפועל לעובדים, וכמובן שעליו לוודא שהסכומים הנכונים יועברו בזמן כך שלא תתרחש הלנת שכר (עבירה שנחשבת הפרה חמורה של הסכמי עבודה). במקרה של פיטורין, חשב שכר מלווה את התהליך ודואג להסדיר את נושא הפיצויים ואת שאר הסוגיות הכספיות שעולות במסגרת סיום יחסי העובד-מעביד. כמו כן מטפלים חשבים במקרים נוספים מעבר לשגרה השוטפת ובהם יציאה לחופשת לידה, שירות מילואים של אחד העובדים ועוד.

תחום חשבות השכר מפוקח על-ידי לשכת רואי החשבון. על-מנת להתקבל לתפקיד חשב שכר נדרש מעבר קורס מתאים, שהיקפו בדרך כלל הוא כ-150 שעות לימוד. בנוסף ישנם חשבי שכר בכירים.

חשיבות החשב והיתרונות בהעסקת חשב שכר חיצוני

השירותים שמעניק חשב שכר בכפר סבא, הרצליה, רמת השרון או כל עיר גדולה אחרת בארץ הינם שירותים חיוניים לכל עסק או ארגון שמשלמים משכורות לעובדים. בחלק מהמקומות מועסק חשב במשרה מלאה, אולם ישנן גם חברות רבות שמנהלות את תחום המשכורות במתכונת של מיקור חוץ.

העסקת חשב שכר חיצוני מתאפיינת ביתרונות רבים ומשמעותיים עבור העסק: ראשית, אין צורך לשלם את מלוא השכר של החשב, כולל כל ההפרשות הנדרשות, ההטבות, הזכויות הסוציאליות וכו', כך שישנו חיסכון כספי. שנית, תחום יחסי העבודה מתאפיין כאמור בשינויים תכופים ועל כן חשבי השכר צריכים להתעדכן באופן שוטף - כשישנו חשב חיצוני הארגון לא נדרש להשקיע משאבים בהשבחתו. יתרון שלישי הוא האחריות המוגברת שמגלה גורם חיצוני שמעניק שירות לעסק, כך שבסך הכל העסקת חשב שכר חיצוני היא אופציה משתלמת מאוד במקרים רבים.

על-מנת להבטיח התנהלות יעילה וממשק עבודה נוח מול החשב החיצוני, כדאי להעדיף חשב שנמצא באזור הפעילות של העסק, ובהתאם חשב שכר בהוד השרון הוא איש המקצוע הנכון עבור חברות בכל רחבי השרון.

למה כדאי גם לכם לעבוד עם המשרד של שחר פרילינג?

כשמחפשים חשב שכר ברעננה, חשב שכר בכפר סבא או באופן כללי חשב חיצוני באזור השרון, המקום הנכון לפנות אליו הוא שחר פרילינג. המשרד שלנו מעסיק חשבי שכר מיומנים ואמינים בעלי ותק רב, כך שמובטח לכם שירות מקצועי, קשוב ומחויב אליכם לחלוטין. בנוסף, העבודה של חשב שכר בהוד השרון או בכל מקום אחר כרוכה בקבלת החלטות שיש להן גם השלכות חשבונאיות, משפטיות וכלכליות - משרד שחר פרילינג מתמחה בכל התחומים הנ"ל וכולל גם רואי חשבון, עורכי דין וכלכלנים, ועל כן יכול להתחייב (ולממש את ההתחייבות!) על ניהול מושלם של כל תחום השכר אצלכם בעסק.

 


לקבלת ייעוץ ומידע נוסף, צרו איתנו קשר: 09-7437898 או 052-3892773


שחר פרילינג רו"ח-עו"ד
 

 


Shachar friling - You can expect great things from us because we require it from ourselvesPowered by Shopsystem CMS