ייעוץ והדרכה
שירותים
פרופיל
מאמרים
מידע מקצועי
ניוזלטר
מעוניין לפתוח עסק בענף ההסעדה? פנה אלינו ליעוץ   ניוזלטר ענף המלונאות בישראל - גיליון מס' 33 נוהל "גילוי מרצון" חדש ועדכני      העלאת סכומי שכר מינימום - הוראת שעה התשע"ה-2015    פיצוי עוגמת נפש במלון - מאמר חדש מאת עו"ד שחר פרילינג    מסמך היערכות לסוף שנת המס 2015    ניוזלטר ענף המלונאות - אפריל 2016    שינויים בהפקדות פנסיוניות, צבירת ימי חופשה ועדכון שכר מינימום   נוהל גילוי מרצון הוארך עד 31/12/2016      מתי חברה זרה תיחשב ישראלית לצרכי מס? כתבה חדשה של עו"ד-רו"ח פרילינג באתר כלכליסט     מסמך היערכות לסוף שנת המס 2020
 
עמוד ראשי ◄ שירותים ◄ מנהל כספים
   

מנהל כספים חיצוני

 


כל בעל עסק יודע שהעיסוק בכספים דורש ממנו זמן רב. גם אם לעסק יש מחלקת הנהלת חשבונות קטנה ומסודרת, כדאי לשקול העסקת מנהל כספים חיצוני.

 
כאשר העסק בצמיחה ומגיע למחזורים גדולים, עבודת ניהול הכספים דורשת יותר זמן, ומנהל העסק הופך למעשה להיות מנהל כספים במשרה חלקית. אם יש לך חברה קטנה או בינונית, נסה להעריך כמה זמן אתה מקדיש בחודש לניהול כספים. הזמן בו אתה משמש כמנהל כספים היה יכול לשמש אותך לצורך ניהול פעילות הליבה של העסק.

 
חברות גדולות נוהגות להחזיק מנהל כספים במשרה מלאה. מנהל הכספים הוא חלק מהחברה, מכיר את פעילותה ואת עובדי ההנהלה ויכול לספק ייעוץ פיננסי קבוע לחברה. הבעיה היא מנהל כספים פנימי בחברה קטנה מרוויח לא פחות מ-15,000 ש"ח ברוטו (למנהל כספים צעיר וחסר ניסיון), וכמובן שעלות שכרו למעסיק גבוהה בהרבה.

 
העסקת מנהל כספים במשרה חלקית היא בעייתית. קשה למצוא בשוק העבודה מועמד בעל כישורים מתאימים שמוכן לעבוד בחצי משרה. בנוסף, העסקה כזו כרוכה גם היא בעלויות שכר נוספות שמועמסות על המעסיק – ביטוח לאומי, תשלומי פנסיה, פיצויים וכו'.

 

על כן האופציה האידיאלית לעסקים קטנים ובינוניים היא מיקור חוץ פיננסי, כלומר להעסיק מנהל כספים חיצוני על פי תעריף חודשי קבוע.

 

תהליך בחירת מנהל כספים חיצונימנהל כספים חיצוני צריך להיות חלק אינטגרלי מהחברה, למרות שאיננו מועסק ישירות על ידי החברה, הוא חייב להכיר את פעילות החברה. הכוונה היא לא רק להכיר את המצב הפיננסי של החברה בהווה ובעבר, אלא גם את ענף הפעילות שלה, השוק בו היא פועלת, המצב הכללי של המתחרים שלה וכו'.

 

מנהל הכספים החיצוני חייב גם להכיר את הנהלת החברה ולהבין את צרכי החברה בהווה וציפיות החברה בעתיד.
לפני תחילת העבודה עם מנהל כספים חיצוני, יש להכין את כל הנתונים הרלוונטיים. לאחר מכן, במהלך סדרה של פגישות עם הנהלת החברה, ילמד מנהל הכספים את החברה באופן יסודי. חשוב שתהיה הבנה ו"כימיה" בין הצדדים.

 

בחברות משפחתיות, יש לעיתים בעיה של אמון – בני המשפחה מפחדים להוציא את ניהול הכספים לידי גורם חיצוני. אולם דווקא בחברות משפחתיות, כאשר הקשר בין חברי ההנהלה הוא יותר מעסקי, יש יתרון בהוצאת הניהול הפיננסי לצד חיצוני נייטרלי.

 

לסיכום, כדאי לשקול בכובד ראש העסקת מנהל כספים חיצוני. יש לבחור במנהל כספים מנוסה, בעל ניסיון בענף בו פועלת החברה, שמסוגל לספק שירות מקצועי עם יחס אישי.

 

רוצה לקבל הצעת מחיר למנהל כספים חיצוני?

 
פנה למשרד רואי חשבון שחר פרילינג

טלפון ליצירת קשר: 09-7437898 או 052-3892773
 

 


רוצים לדעת עוד? השארו פרטים ונחזור בהקדם!

שם פרטי  *
אימייל *
טלפון *
תוכן ההודעה--שחר פרילינג רו"ח-עו"ד
 

 


Shachar friling - You can expect great things from us because we require it from ourselvesPowered by Shopsystem CMS