ייעוץ והדרכה
שירותים
פרופיל
מאמרים
מידע מקצועי
ניוזלטר
 מעוניין לפתוח עסק בענף ההסעדה? פנה אלינו ליעוץ                               ניוזלטר ענף המלונאות בישראל - גיליון מס' 33                       נוהל "גילוי מרצון" חדש ועדכני         העלאת סכומי שכר מינימום - הוראת שעה התשע"ה-2015                           פיצוי עוגמת נפש במלון - מאמר חדש מאת עו"ד שחר פרילינג       מסמך היערכות לסוף שנת המס 2015        ניוזלטר ענף המלונאות - אפריל 2016     שינויים בהפקדות פנסיוניות, צבירת ימי חופשה ועדכון שכר מינימום        נוהל גילוי מרצון הוארך עד 31/12/2016      מתי חברה זרה תיחשב ישראלית לצרכי מס? כתבה חדשה של עו"ד-רו"ח פרילינג באתר כלכליסט          מסמך היערכות לסוף שנת המס 2018         כתבה חדשה מאת עו"ד-רו"ח שחר פרילינג על חוק ההתייעליות הכלכלית לשנת 2017-2018      נפתח הקורס ליזמות עסקית-יישומית בניהולו של עו"ד-רו"ח שחר פרילינג!     נוהל פיקדון לעובדים זרים שהם מסתננים מאי 2017
 
עמוד ראשי ◄ מאמרים ◄ הנהלת חשבונות לעסקים המבצעים סליקה אלקטרונית
   

הנהלת חשבונות לעסקים המבצעים סליקה אלקטרונית

סליקה אלקטרונית עבור אתרים ברשת האינטרנט שמוכרים סחורות ומוצרים הופכת להיות כיום יותר ויותר נפוצה מכמה סיבות עיקריות :

1. המשתמשים מרגישים בטוחים יותר לבצע קנייה און ליין ולהזין את פרטי האשראי ברשת, במיוחד כאשר המחירים באינטרנט לעיתים זולים בעשרות אחוזים מהמחירים המקבילים בחנויות.

2. עבור בעלי האתרים, הסליקה הפכה להיות פשוטה מאוד מבחינה טכנית, כאשר כל שעליהם לעשות הוא לחבר בין מערכת הסליקה בה בחרו למערכת ניהול התוכן או הטכנולוגיה בה האתר שלהם משתמש (לדוגמה, php או asp.net).

3. כיום ניתן לבצע סליקה מאובטחת גם דרך מכשירים ניידים, כולל אייפון, והסיכוי "לסגור מכירה" גדלים מכיוון שהלקוח לא צריך להתיישב מול המחשב בבית או במשרד כדי לבצע את הקנייה.

 

דרישות ממערכת הנהלת החשבונות

חשוב לא רק לבחור במערכת סליקה המתאימה והמשתלמת ביותר מבחינת עמלות, אלא גם לוודא כי היא יכולה לעבוד מול המערכת הממוחשבת של הנהלת החשבונות בעסק. במיוחד יש לשים לב לדגשים הבאים :

1. במידה והלקוח מזמין מוצר והזין את פרטי התשלום שלו, על מערכת החשבונות להפיק בעבורו חשבונית עסקה על מנת שיהיה תיעוד של העסק העומדת להתבצע. יש לשים לב שזוהי לא חשבונית מס מכיוון שעדיין לא התבצע תשלום ולכן עדיין לא ניתן להזדכות עליה.

2. לאחר שהמוצר נארז ונשלח ליעדו או חוזר למלאי (במידה והיה חוסר) והכרטיס של הלקוח מחויב בפועל, המערכת צריכה להפיק בעבורו חשבונית מס / קבלה כחוק עליה הלקוח יכול להזדכות אל מול מס הכנסה ומע"מ.

3. כל מסמך חייב להיות מלווה בחתימה אלקטרונית אשר מאשרת את זהותו של הגוף המנפיק אותו ומהווה תוקף לכך שלא בוצעו במסמך עצמו שום שינויים (לרוב ניתן לראות את החתימה בתוכנה לקריאת מסמכי PDF).

תשלום באמצעות PayPal ושירותים דומים

חשוב לציין שישנם גם פתרונות כגון PayPal אשר בהם הקבלה נשלחת ישירות אל הלקוח ברגע התשלום על ידי המערכת עצמה, אך על מערכת הנהלת החשבונות לאפשר את תיעוד קבלת התשלומים, בדרך כלל באמצעות Pay Pal Transaction ID על מנת שלא לעבור על החוק.

במידה ומערכת הנהלת החשבונות אינה תומכת בכך, רצוי קודם כל להעביר את הסכום לחשבון הבנק המקושר לחשבון ה- PayPal, תהליך שיכול לקחת יותר משבוע.


שחר פרילינג רו"ח-עו"ד
 

 


Shachar friling - You can expect great things from us because we require it from ourselvesPowered by Shopsystem CMS