ייעוץ והדרכה
שירותים
פרופיל
מאמרים
מידע מקצועי
ניוזלטר
 מעוניין לפתוח עסק בענף ההסעדה? פנה אלינו ליעוץ                               ניוזלטר ענף המלונאות בישראל - גיליון מס' 33                       נוהל "גילוי מרצון" חדש ועדכני         העלאת סכומי שכר מינימום - הוראת שעה התשע"ה-2015                           פיצוי עוגמת נפש במלון - מאמר חדש מאת עו"ד שחר פרילינג       מסמך היערכות לסוף שנת המס 2015        ניוזלטר ענף המלונאות - אפריל 2016     שינויים בהפקדות פנסיוניות, צבירת ימי חופשה ועדכון שכר מינימום        נוהל גילוי מרצון הוארך עד 31/12/2016      מתי חברה זרה תיחשב ישראלית לצרכי מס? כתבה חדשה של עו"ד-רו"ח פרילינג באתר כלכליסט          מסמך היערכות לסוף שנת המס 2018         כתבה חדשה מאת עו"ד-רו"ח שחר פרילינג על חוק ההתייעליות הכלכלית לשנת 2017-2018      נפתח הקורס ליזמות עסקית-יישומית בניהולו של עו"ד-רו"ח שחר פרילינג!     נוהל פיקדון לעובדים זרים שהם מסתננים מאי 2017
 
עמוד ראשי ◄ מאמרים ◄ דמי שימוש במחשוב ענן כהוצאה מוכרת
   

החזרי מס לעצמאים - דמי שימוש במחשוב ענן כהוצאה מוכרת

 

 לקראת הגשת דו"ח מס הכנסה לשנת 2013, מרבית העסקים מכינים רשימה של הוצאות מוכרות עליהן הם יכולים להזדכות מול מס הכנסה בתור הוצאה מוכרת, זאת בנוסף לקיזוז מול מע"מ הנעשה בצורה שוטפת אחת לחודשיים במהלך כל שנת המס.

לפי פקודות מס הכנסה, כאשר עסק קונה תוכנה לשימוש עסקי, הרי שהיא נחשבת לחלק מן המחשב עצמו, קרי, מדובר ברכוש קבוע. לכן, חלים עליה חוקי הפחת וניתן להזדכות בכל שנה רק על 33% מערכה בתוך הוצאה מוכרת (בהתאם לחוקי הפחת החלים באופן ספציפי על מחשבים אישיים). לעומת זאת, בכל הנוגע לקיזוז מע"מ, ניתן עדיין להזדכות עליה בכל 100% האחוזים בדו"ח המע"מ הרלוונטי.

מודל תוכנה כשירות (מחשוב ענן):

השאלה היא מה קורה כאשר מדובר בתוכנה היושבת בענן : אחרי הכול - תוכנת ענן אינה מותקנת בדרך כלל על גבי המחשב עצמו, אלא נמצאת בשרת מרוחק והמשתמש רק מקבל גישה אליה באמצעות שם משתמש וסיסמה, ממש כמו לכל אתר אינטרנט אחר. למעשה המשתמש אינו רוכש את התוכנה עצמה, אלא רק משתמש בה בתור שרות, ומכאן גם ההתייחסות אל מודל הענן גם כמודל תוכנה כשירות (Software as a Service).

כיום מדובר אמנם בעיקר בתוכנות להנהלת חשבונות או CRM, אך בעתיד סביר להניח כי גם תוכנה לניהול מלאי ואפילו תוכנות לקופה רושמת או תוכנות שקולטות בתחום האירוח הקולטות הזמנות במסעדות ובתי קפה יעברו לפעול בתוך הענן על מנת לאפשר לדוגמה לעקוב אחר כל ההזמנות ברשת של מסעדות במקביל בצורה נוחה ופשוטה.

לסיכום, כל עוד שמס הכנסה הישראלי לא יחליט אחרת, הרי שדמי השימוש או המנוי בתוכנה היושבת בענן נחשבים כהוצאה מוכרת בכל מאה האחוזים, ממש כמו המודל הישן יותר של דמי שימוש שנתיים לגבי תוכנות שהושכרו ולא נמצאו בבעלותו המלאה של הלקוח.

עם זאת, יש לשים לב שמכיוון שהחיוב עצמו נעשה בדרך כלל מדי חודש בחודשו, הרי שיש לאסוף את כל הקבלות שנשלחו לתיבת הדואר האלקטרוני המשויכת לשם המשתמש ולהזדכות על הסכום במלואו במועד הגשת הדו"ח השנתי.


שחר פרילינג רו"ח-עו"ד
 

 


Shachar friling - You can expect great things from us because we require it from ourselvesPowered by Shopsystem CMS